चँदाहको कटान दीर्घकालीन नियन्त्रण गर्नु मरो पहिलो प्राथमिकता हो :-कटुवालनेकपा एमाले सिन्धुलीका अध्यक्ष एवम् बाग्मती प्रदेशसभा सदस्य प्रदीप कुमार कटुवा ले चँदाह खोलाको कटान दीर्घकालीन नियन्त्रण गर्नु  पहिलो प्राथमिकता रहेको बताएका छन् ।

बुधवार तीनपाटन गाउँपालिका वडा नं १ बेलघारीको कार्यालय भवन उद्घाटन समारोह लाई सम्बाेध गर्दै उनले सो कुरा बताएका हुन ।

कटुवाल ले भने भिमस्थान बेलघारी तीनपाटन क्षेत्रको अन्न भण्डार हो । तर  चँदाह खोला को बर्षै देखि कटान गर्दा धेरै नै खेतीयोग्य जमिन बगाएको सकिने अवस्थामा पुगेको छ । अव पनि हामीले संरक्षण नगर्ने हो भने यस क्षेत्र पुरै बगरमा नै परिणत हुने निश्चित छ । त्यसैले हामी ले अब दीर्घकालीन रुपमा नियन्त्रण गर्नुपर्छ ।

उनले थपे हामीले विकासको नाममा खनेका मोटर बाटो हरूबाट बगेर आएको ढुंगा र माटो ले खोलाको सतह  माथि उठेको छ । जसको फलस्वरूप खोला खेतीयोग्य जमिनमा पसेर कटान गरेको हो । त्यसैले अव को स्थानीय नेता र जनप्रतिनिधि भएको नाता ले मेरो ध्यान तीनपाटनको चँदाह कोरिडोर को विकास गरेर दुवै तर्फ खेतीयोग्य जमिनको संरक्षणमा हुने छ ।

चँदाह खोला नियन्त्रणको लागि स्थानीय सरकार प्रदेश सरकार र सङ्घीय सरकार लाई बजेट विनियोजन को लागि समन्वयकारी भूमिका खेल्ने प्रतिबद्धता समेत जनाएका छन् ।


...

सिन्धुली दर्पण

यो नेपाली भाषाको अनलाइन पत्रिका हो । हामी तपाईमाझ खासगरी सिन्धुली जिल्ला र सँगसँगै तपाईंलाई काम लाग्ने देश-विदेशका समाचार, भिडियो, अडियो र विचार प्रकाशन गर्छौं । सुझाव, समाचार र विज्ञापनका लागि सम्पर्क : ९८५४०४२६७७

[email protected]


प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सिन्धुली । नेपाल निजामती कर्मचारी संगठन सिन्धुलीका अध्यक्ष पुरुषोत्तम दाहालले तीनपाटन गाउँपालिकाको बिकासको लागि सामाजिक सक्रियता बढाउने बताएका छन्। तीनपाटन

सिन्धुली । सिन्धुलीको कमलामाई नगरपालिकामा एक १८ बर्षिया किशोरी लाई एक दिनका लागि नगरपालिका प्रमुख पदमा नियुक्ति गरिएको छ ।‌

सिन्धुली । बिप्लब नेतृत्वकाे नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी निकट बिधार्थी संगठन अजेरास्ववियू(क्रान्तिकारी) सिन्धुलीले विभिन्न मागहरू राख्दै प्याबसन र एनप्याबसन सिन्धुलीलाई आज