प्रशासनको सूचना लात हान्दै, सिन्धुलीमाढीमा लाग्याे शनिवारे हाटसिन्धुली । देशभर कोरोना सङ्क्रमितको सङ्ख्या बडेसँगै  जिल्ला कोभिड संकट व्यवस्थापन केन्द्र, सिन्धुलीको बैशाख ८ गतेको  बैठकले जिल्ला भित्रका  पार्टी प्यालेस, क्लब, हेल्थ क्लब, जिम खाना, स्विमिङ पुल, सभा, आमसभा, जुलुस, र हाटबजार मानिसहरूको भिडभाड हुने अन्य सबै प्रकारका कार्यक्रम  बैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

तर जिल्ला प्रशासन कार्यालय सिन्धुलीको सूचना लाई बेवास्ता गरेर सिन्धुलीमाढी हाट बजार संचालक समितिले शनिबारे हाट लगाएको छ ।


प्रशासनको सूचनामा  भौतिक रूपमा उपस्थित भई गर्नै पर्ने भएमा बढीमा पच्चीस जना भन्दा बढी सहभागी गर्न नपाइने  जनस्वास्थ्यका मापदण्ड पालना गर्नुपर्ने भनिएको थियो ।


तर हाट बजारमा न सामाजिक दुरी कायम थियो त  न हाट बजारमा आउनेहरूले मास्क नै लगाएका थिए ।  प्रशासनले कुनै व्यक्तिले मास्क नलगाई आएमा व्यवस्थापकले बढीमा दश रुपैंया लिई मास्क उपलब्ध गराउनु पर्नेछ भनेको थियो ।


हामीले यस विषयमा बुझ्न हाटबजार संचालक समितिको कार्यालयमा पुगेका थियौँ । कार्यालय पुग्दा न कार्यालय खोलिएको थियो न त त्यहाँ कुनै कर्मचारी नै थिए । हामीले संचालक समिति अध्यक्ष बद्री कार्की सँग यस बारेमा बुझ्न सम्पर्क गरेको थियौँ तर उनेकाे फोन अफ गरिएकाले थियो ।


यता गाेलन्जाेर गाउँपालिकाले कोरोना भाइरस  लाई मध्यनजर गर्दै यस अघि नै पालिका भित्र लाग्ने साप्ताहिक हाटबजार बन्द गरी सकेको थियो।


...

सिन्धुली दर्पण

यो नेपाली भाषाको अनलाइन पत्रिका हो । हामी तपाईमाझ खासगरी सिन्धुली जिल्ला र सँगसँगै तपाईंलाई काम लाग्ने देश-विदेशका समाचार, भिडियो, अडियो र विचार प्रकाशन गर्छौं । सुझाव, समाचार र विज्ञापनका लागि सम्पर्क : ९८५४०४२६७७

[email protected]


प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सिन्धुलीमाढी । नेपाल विद्युत् प्राधिकरण र इन्टरनेट सेवाप्रदायकबीच विद्युत् पोल प्रयोगको भाडासम्बन्धी विवादले चरम रुप धारण गरेको छ । बढाएको दरअनुसार

सिन्धुली बजारमा रहेको संतोष मिठाई पसललाई मंगलबार गरेको बजार अनुगमन टोलीले २० हजार रुपैया जरिवाना गरेको छ ।अनुगमन टोलीले यस

सिन्धुली जिल्लाको दुधौली नगरपालिका वडा नं. १० लखिमाबाट वडा नं. १३ ठाकुर दमारसम्म गरिएको कालोपत्रे महिना दिनमा नै भत्किए पछि