सिन्धुली गैरी बजार धुलो को भुमरी व्यावसायि हरु सास्ती व्यहोर्न बाध्यसिन्धुली सदरमुकामको मध्य बजारको बिच सडकमा निर्माण सामाग्री थुपारेर निर्माण कार्य गर्दा सर्वसाधारण देखि व्यावसायीहरु सास्ती व्यहोर्न बाध्य बनेका छन् । 


व्यक्तिगत आवास वा अन्य कुनै निकायले निर्माणको कार्य गरेको भए निर्माण सामाग्री फाल्ने देखि उठाएर लैजाने सम्म गर्ने नगरपालिकाले आफूले लगाएको ठेक्काको काम भएकाले सडकको करिब दुई तिहाइ भाग ओगटेर निर्माण सामाग्री देखि माटो समेत थुपारेको छ । 


यसबाट आम नगर बासी धुलो र सास्ती खेप्न बाध्य बनेका छन् । निर्माण सामाग्री थुपारेको स्थानबाट कमलामाई नगरपालिका नगर प्रमुख देखि नगर प्रहरी समेत दैनिक रूपमा ओहोर दोहोर गर्ने गरेको भए पनि उत्त कार्य आँखा चिम्लने गरेका छन् । 


नगरपालिकाले घर धनिहरु बिच सहमति नै नगरी एक बर्स भन्दा अगाडि बाटो बिस्तार गर्न भनी भत्काइएको सिन्धुली गैरी बजार अहिले धुलो को भुमरी परेको छ ।  ठेकदार ले नाला बनाउन खनेको माटो र निर्माण सामाग्री ले सडक आधा ढाकेको छ , तर नगरपालिकाले आँखा चिम्लिएर बसेको छ । 


सर्वसाधारणले घर बनाउन एक टिप बालुवा झार्दा हटाउन चेतावनी दिने नगर प्रहरी करिब ५० मिटर बाटो अवरुद्ध हुँदा मृत छ की जीवित भन्ने प्रश्न अहिले बजार निवासीले गर्ने थालेका छन् । 


धुलोका कारण कपडा व्यवसायी ले पसल मा बेच्न झुन्डाएका कपडा सबै धुनु पर्ने भई सकेको व्यावसायीहरुले बताएका छन् । अन्य व्यावसायीहरु पनि पसलमा भएका सामाग्री धुलो मैलो भएको भन्दै चिन्तामा परेका छन् । 


...

सिन्धुली दर्पण

यो नेपाली भाषाको अनलाइन पत्रिका हो । हामी तपाईमाझ खासगरी सिन्धुली जिल्ला र सँगसँगै तपाईंलाई काम लाग्ने देश-विदेशका समाचार, भिडियो, अडियो र विचार प्रकाशन गर्छौं । सुझाव, समाचार र विज्ञापनका लागि सम्पर्क : ९८५४०४२६७७

[email protected]


प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सिन्धुलीमाढी । नेपाल विद्युत् प्राधिकरण र इन्टरनेट सेवाप्रदायकबीच विद्युत् पोल प्रयोगको भाडासम्बन्धी विवादले चरम रुप धारण गरेको छ । बढाएको दरअनुसार

सिन्धुली बजारमा रहेको संतोष मिठाई पसललाई मंगलबार गरेको बजार अनुगमन टोलीले २० हजार रुपैया जरिवाना गरेको छ ।अनुगमन टोलीले यस

सिन्धुली जिल्लाको दुधौली नगरपालिका वडा नं. १० लखिमाबाट वडा नं. १३ ठाकुर दमारसम्म गरिएको कालोपत्रे महिना दिनमा नै भत्किए पछि