सिन्धुलीमा चर्को आवाज निकाल्ने, मोडिफाई गरिएका मोटरसाइकलको बिगबिगि प्रहरी मौनसिन्धुली । चर्को आवाज निकाल्ने  मोडिफाई गरिएका मोटरसाइकलहरु सडकमा गुडिरहँदा पनि प्रहरी मौन बसेको छ ।

सिन्धुलीमा पछिल्लो समय केही मोटरसाइकल वर्कसबहरुमा खुलेआम रुपमा मोटरसाइकलको मोडीफाइ गरिरहेका छन् ।यदि मोडिफाई गरेर सडकमा मोटरसाइकल वा कार चलाएको खण्डमा १० हजारसम्म जरिवाना गर्ने व्यवस्था नेपालमा रहेको छ ।तर, नेपालमा सवारीसाधन मोडिफाईलाई गैरकानुनी मानिन्छ ।

सस्ता मोटरसाइकल महंगो देखाउने होडबाजीले दिनदिनै मोडिफाई गर्नेहरु संख्या बढिरहेको छ । सिन्धुलीमा हालः करिब दुई दर्जनको संख्यामा चर्को आवाज तथा स्वरुप परिवर्तन गरिएका मोटरसाइलहरु हरेका छन्। त्यस्ता मोटरसाइकलका कारण दुर्घटना बढ्ने भएकाले सर्वसाधारणमा अनावश्यक आवाजका कारण आतङ्कित बनाएको छ।

कुन-कुन मोटरसाइकल मो‍डिफाई हुन्छ? त!

यसरी मोडिफाई हुनेमा बजाजका मोटरसाइकल धेरै हुने गरेका छन् । बजाज पल्सर एनएस २००, पल्सर २२० एफ, एभेन्जर जस्ता मोडल मोडिफाई गरेर महंगो ब्राण्डका मोटरसाइकल जस्तै बनाउने गरिएको छ ।

पछिल्लो पटक बजाज एभेन्जरलाई हार्ले जस्तै देखिनेगरि मोडिफाई गरिएको मोटरसाइकल निकै चर्चामा रहेको छ । मूल्यका हिसावले एभेन्जर भन्दा हार्लेको मोटरसाइकल ५ गुणा महंगो रहेको छ ।मोडिफाई कम्पनीले एभेन्जरको एग्जस्ट, ह्याण्डलवार र टायर जस्ता पाटर्समा व्यापक परिमार्जन गरेको छ । यसले बजाज एभेन्जर २२० लाई हार्लेको प्रिमियम क्रुजर बाइकको स्वरुप दिएको छ ।


...

सिन्धुली दर्पण

यो नेपाली भाषाको अनलाइन पत्रिका हो । हामी तपाईमाझ खासगरी सिन्धुली जिल्ला र सँगसँगै तपाईंलाई काम लाग्ने देश-विदेशका समाचार, भिडियो, अडियो र विचार प्रकाशन गर्छौं । सुझाव, समाचार र विज्ञापनका लागि सम्पर्क : ९८५४०४२६७७

[email protected]


प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सिन्धुली । नेपाल निजामती कर्मचारी संगठन सिन्धुलीका अध्यक्ष पुरुषोत्तम दाहालले तीनपाटन गाउँपालिकाको बिकासको लागि सामाजिक सक्रियता बढाउने बताएका छन्। तीनपाटन

करीव दुई बर्षको गृहकार्यपछि सञ्चार रजिष्ट्रार कार्यालयले बागमती प्रदेशका सूचना संकलन र भण्डारण गर्ने एग्रिगेटरको रुपमा सूचना बैंक https://infobank.bagamati.gov.np/ सञ्चालनमा

सिन्धुली । सिन्धुलीको कमलामाई नगरपालिकामा एक १८ बर्षिया किशोरी लाई एक दिनका लागि नगरपालिका प्रमुख पदमा नियुक्ति गरिएको छ ।‌