गाउँपालिकाद्वारा दिवा खाजा कोदोको हलुवा देखि खिचडी सम्म खुवाउन पत्रचारसिन्धुली । फिक्कल गाउँपालिका ले  पालिका भित्रका सबै विद्यालयहरू लाई एउटै   प्रकार को दिवा खाजा खुवाउन पत्रचार गरेको छ ।

गाउँपालिकाको गाउँ शिक्षा समितिको चैत्र १७ गते बसेको बैठकको निर्णय अनुसार पालिकाले गत चैत्र २९ गते सम्पूर्ण सामुदायिक विद्यालय  पत्रचार गरेको हो ।

“ स्वस्थ शरीरमा स्वस्थ मस्तिष्कको निर्माण हुन्छ” भन्ने मान्यतालाई आत्मसाथ गर्दै नेपाल सरकारले सामुदायिक विद्यालयहरूमा प्रारम्भिक बाल विकास देखि पाँच कक्षासम्मका सबै बालबालिकालाई दिवा खाजाको व्यवस्था गरिएको ब्यहोरा सर्वविदितै छ पत्राचारमा भनिएको छ ।


स्थानीयता, बालबालिकाको स्वास्थ्य तथा विद्यालय दिवा खाजा व्यवस्थापन सहयोगी पुस्तिकालाई आधार मानी यस  स्थानीय परिवेश, संस्कृति तथा स्थानीय उत्पादनलाई ध्यानमा राखी  दिवा खाजा खुवाउन पत्रचार मार्फत निर्देशन दिएको छ । साथै पालिकाले साप्ताहिक मेनु तयार गरेको छ ।

मेनु अनुसार आइतबार पोसिलो जाउलो चाम्रे पुलाउ खुवाउनु पर्ने छ । त्यसै गरी सोमबार मासु चिउरा चिउरा तरकारी , मङ्गलवार कोदोको हलुवा तरकारी खिचडी बुधवार क्वाँटी मिक्स तरकारी ( राजमा,चना,केराउ) भने बिहीबार मकैको खिर तरकारी खिर तरकारी सातु  पुवा  र शुक्रवार पानी रोटी मकै भटमास खुवाउनु पर्ने छ ।


...

सिन्धुली दर्पण

यो नेपाली भाषाको अनलाइन पत्रिका हो । हामी तपाईमाझ खासगरी सिन्धुली जिल्ला र सँगसँगै तपाईंलाई काम लाग्ने देश-विदेशका समाचार, भिडियो, अडियो र विचार प्रकाशन गर्छौं । सुझाव, समाचार र विज्ञापनका लागि सम्पर्क : ९८५४०४२६७७

[email protected]


प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सिन्धुलीमाढी । नेपाल विद्युत् प्राधिकरण र इन्टरनेट सेवाप्रदायकबीच विद्युत् पोल प्रयोगको भाडासम्बन्धी विवादले चरम रुप धारण गरेको छ । बढाएको दरअनुसार

एजेन्सी ।अल्जाइमर्स एउटा स्नायूप्रणालीको अनौठो रोग हो, जसले व्यक्तिको स्मरण शक्ति, उसले देखाउने व्यवहार र गतिविधिमा असर गर्छ । प्रायः

धादिङ। धादिङ अस्पतालले अत्याधुनिक अक्सिजन प्लान्ट संचालनमा ल्याएको छ । बागमती प्रदेश सरकारका स्वास्थ्यमन्त्री प्रदीप कटुवालले आज एक कार्यक्रममा बिच