फातिमालाई ओलीकाे जवाफ – ‘हामी त प्रतिपक्षी भइसक्यौँ, यसमा सरकार स्पष्ट हुनुपर्छ’काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अमेरिकी सहयोग नियोग मिलेनियम च्यालेञ्ज कर्पोरेशन (एमसिसी)को अनुमोदन गर्ने वा नगर्नेबारे वर्तमान सरकार स्पष्ट हुनुपर्ने बताएका छन् ।

नेपाल भ्रमणमा रहेकी एमसीसी उपाध्यक्ष फातिमा सुमारसँग आफ्नो निवास बालकोटमा बिहीबार दिउँसो भएको भेटमा अध्यक्ष ओलीले एमसीसीबारे पहिले सरकारबाट स्पष्ट धारणा आउनुपर्ने बताएका हुन् । आफूहरु प्रतिपक्षमा रहेकाले प्रत्यक्ष भूमिकामा नभएको उनको भनाई थियो ।

‘विगतमा हामी सरकारमा छँदा एमसीसी अनुमोदन गर्न इमानदार प्रयास गरेकै हौँ’ अध्यक्ष ओलीको भनाई उद्यृत गर्दै स्रोतले भन्यो, ‘ अहिले हामी प्रतिपक्षमा छौँ । यसमा हाम्रो प्रत्यक्ष भूमिका हुँदैन । त्यसकारण अब सरकारले के कसरी अगाडि बढाउँछ त्यसमा भर पर्छ ।’ ओलीले सत्तारुढ दलहरु र सरकारले अहिलेसम्म एमालेसँग यसबारे कुनै परामर्श नगरेको पनि बताएका थिए ।

जवाफमा एमसीसी उपाध्यक्ष सुमारले अनुमोदनको प्रक्रियामा सघाउन एमालेलाई आग्रह गरेकी थिइन् ।

बालकोट भेटमा एमसीसी उपाध्यक्ष सुमारसँगै नायव उपाध्यक्ष जोनाथन ब्रुक्स लगायतको प्रतिनिधिमण्डल सहभागि थियो । यता एमालेको तर्फबाट भने विदेश विदेश विभाग प्रमुख राजन भट्टराई, नेता विष्णु रिमाल लगायत नेता सहभागि थिए ।


...

सिन्धुली दर्पण

यो नेपाली भाषाको अनलाइन पत्रिका हो । हामी तपाईमाझ खासगरी सिन्धुली जिल्ला र सँगसँगै तपाईंलाई काम लाग्ने देश-विदेशका समाचार, भिडियो, अडियो र विचार प्रकाशन गर्छौं । सुझाव, समाचार र विज्ञापनका लागि सम्पर्क : ९८५४०४२६७७

[email protected]


प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सिन्धुली । बिप्लब नेतृत्वकाे नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी निकट बिधार्थी संगठन अजेरास्ववियू(क्रान्तिकारी) सिन्धुलीले विभिन्न मागहरू राख्दै प्याबसन र एनप्याबसन सिन्धुलीलाई आज

सिन्धुली । राष्ट्रिय युवा संघ नेपाल केन्द्रीय उपाध्यक्ष एवम् युथफोर्स उपप्रमुख पुष्पराज श्रेष्ठले सिन्धुली माओवादी नेता राजन दाहालको साम्राज्य नभएको

सिन्धुली । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले ) को भातृ संगठन राष्ट्रिय युवा संघ नेपाल र अखिल नेपाल महिला संघ को