संतोष मिठाई पसललाई २० हजार जरिवानासिन्धुली बजारमा रहेको संतोष मिठाई पसललाई मंगलबार गरेको बजार अनुगमन टोलीले २० हजार रुपैया जरिवाना गरेको छ ।
अनुगमन टोलीले यस अघि सुधार गर्न दिएका निर्देशनको पालना गरेको नपाएपछि टोलीले जरिवाना तिराएको हो ।


उक्त पसललाई यहि असार २४ गतेको अनुगमन टोलीले मिठाई पकाउने स्थान सफा नराखेको, तेल पटक–पटक प्रयोग गरेको, तरकारी तथा खाद्य वस्तु छोपेर नराखेको, र कामदारले मापदण्ड विपरित काम गरेकाले सुधार गर्न निर्देशन दिईएको थियो ।

तर आज गरिएको अनुगमनका क्रममा पनि सुधार नगरेकाले जरिवाना तिराईएको खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण डिभिजन कार्यालय सिन्धुलीका प्रमुख प्रमोदचन्द्र पौडडेलले बताए ।


पालना नगरेको पाइएपछि प्रादेशिक व्यापार व्यवसाय सम्बन्धि ऐन २०७६ को दफा ६० को खण्ड ढ बमोजिम कसुर देखिएकाले सोही ऐनको दफा ६१ को उपदफा (१) को खण्ड (क)/ (ख)/(ग)/(घ)/(ङ) बमोजिम २० हजार रुपैंया जरिवाना गरिएको उनले जानकारी दिए । सात दिन भित्र जरिवान नतिरेमा प्रादेशिक व्यापार व्यवसाय सम्बन्धी ऐन २०७३ को दफा ६१ उपदफा ४ बमोजि थप कारबाही हुने समेत बताए ।


अनुगमनका क्रममा सिन्धुलीमाढी स्थित २ नं. बजारमा रहेको सुभाष मिष्ठान्न भण्डार तथा किराना पसलबाट अखाद्य २० किलोग्राम वेसनको पिठो नष्ट गरिएको उनले जानकारी दिए । भान्छा, सरसफाई तथा बासि सडेगलेका र म्याद नाघेका सामानहरुको विक्रि, वितरण नगर्न सचेत गराईएको छ ।


...

सिन्धुली दर्पण

यो नेपाली भाषाको अनलाइन पत्रिका हो । हामी तपाईमाझ खासगरी सिन्धुली जिल्ला र सँगसँगै तपाईंलाई काम लाग्ने देश-विदेशका समाचार, भिडियो, अडियो र विचार प्रकाशन गर्छौं । सुझाव, समाचार र विज्ञापनका लागि सम्पर्क : ९८५४०४२६७७

[email protected]


प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) ले आसन्न १०औँ राष्ट्रिय महाधिवेशनमा नेतृत्व चयनका लागि विद्युतीय मसिन गर्ने भएको छ । शुक्रबार सम्पन्न

सिन्धुली । नेपाल निजामती कर्मचारी संगठन सिन्धुलीका अध्यक्ष पुरुषोत्तम दाहालले तीनपाटन गाउँपालिकाको बिकासको लागि सामाजिक सक्रियता बढाउने बताएका छन्। तीनपाटन

सिन्धुली । सिन्धुलीको कमलामाई नगरपालिकामा एक १८ बर्षिया किशोरी लाई एक दिनका लागि नगरपालिका प्रमुख पदमा नियुक्ति गरिएको छ ।‌